Rok życia konsegrowanego

·        W Kościele Powszechnym rozpoczyna się Rok Życia Konsekrowanego.

Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”

rok konsegr

Papieski list z okazji Roku Życia Konsekrowanego

Św. Jan Paweł II o życiu konsekrowanym

„Obecność życia konsekrowanego w całym świecie oraz ewangeliczny charakter jego świadectwa to przekonujące dowody na to, że nie jest ono rzeczywistością odosobnioną i drugorzędna, ale sprawą całego Kościoła” (VC 3).

Na „widowni życia” w pierwszym rzędzie obok małżeństwa i kapłaństwa znajduje się także życie konsekrowane. Czasem skryte, często niedoceniane, jest jednak ważną „cegiełką” w budowli Kościoła. Uwierzmy w to!

Poniedziałek 3.08.2015

18.00 Msza święta i Koronka do Ducha Świętego

Za + rodziców Stefana i Krystynę Stempniewicz z okazji urodzin, zmarłych z rodzin Stempniewicz, Lazik i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 4.08.2015 Św. Jana Marii Vianneya

18.00 Msza święta i Nowenna do MBNP

Za + męża Bernarda Fechse w 4 rocz. śmierci.

Środa 5.08.2015

7.00 Msza święta Za + Irenę Kurpisz z okazji urodzin.

Czwartek 6.08.2015 Święto Przemienienie Pańskie, Pierwszy czwartek miesiąca

8.00  Za + Jerzego Mohlek w 30 dzień po śmierci.

17.00 Godzina Święta – modlitwa za powołanych i spowiedź

18.00 Msza święta Za + Engelberta Gwóźdź, zmarłych z rodziny Gwóźdź, Małyszka, Strojny.

Piątek 7.08.2015, Pierwszy piątek miesiąca

9.00 Odwiedziny chorych

17.00 – 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia

18.00 Msza święta Za + rodziców Franciszka i Monikę Kafka, męża Jana, rodziców Antoniego i Jadwigę Golenia, rodzeństwo i krewnych z obu stron rodziny.

Sobota 8.08.2015 Św. Dominika

8.00 Msza święta Za + Marię i Henryka Łabuś w rocz. śmierci, + Annę i Mieczysława Marszałek, zmarłych z rodziny Łabuś i Marszałek.

18.00 Msza święta W rocznicę śmierci rodziców Stanisława i Stanisławę Wróblewskich, zmarłych dziadków i zmarłych z tych  rodzin.

XIX  Niedziela zwykła – 9.08.2015

8.00 Msza święta Za + rodziców Alojzego i Genowefę Mołdysz, siostrę Zosię, jej męża, syna, brata Ryszarda, męża Jana Sokołowskiego, + ks. Edgara, + ks. Aleksandra, dusze w czyśćcu cierpiące.

10.00 Różaniec w intencji rodzin i młodzieży

10.30 Msza święta Za + męża, ojca i dziadka Helmuta Szulc w 13 rocz. śmierci, + rodziców Helenę i Józefa Borgul, + teściów Elżbietę i Roberta Szulc, zmarłych z pokrewieństwa z obu stron rodziny.

XVIII  Niedziela zwykła – 2.08.2015

8.00 Msza święta Za + rodziców Edmunda i Zuzannę Sosna, zmarłych dwóch braci, zmarłe bratowe, dwóch szwagrów, zmarłych z rodziny.

10.00 Różaniec w intencji rodzin i młodzieży

10.30 Msza święta Za + męża Jana Kubica, syna Jana, rodziców Wiktorię i Józefa Murańskich, Stefanię i Wojciecha Kubica, za wszystkich zmarłych z obu stron rodziny,  + ks. Edgara i +ks. Aleksandra.

Ogłoszenie Duszpasterskie

• Dziękuję  za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła parafian z Murowa,  ul. Wolności z rodzin: Staszewski, Lasa, Elżbieta Nowak, Ferdynand Kotulla, Mariusz Kotulla, Michalik, Wróblewski.
  • Będziemy przeżywali pierwszy czwartek i piątek miesiąca, zachęcam do przystąpienia do spowiedzi i Komunii św.
  • Kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii wyniosła 1439 zł i 11 euro, a ofiary składane przy błogosławieństwie kierowców i pojazdów 742 zł i 10 euro – zostaną przeznaczone dla misjonarzy. Dziękuję za złożone ofiary!
  • Dzisiaj kolekta na Seminarium w Opolu
  • W środę 5 sierpnia w naszej parafii będziemy gościli Pielgrzymkę Świdnicką. Dla pielgrzymów można ofiarować produkty spożywcze przy Sali Betania (owoce, warzywa itp.) w poniedziałek do 19.00. Proszę o pomoc w rozłożeniu stołów dla pielgrzymów we wtorek po Mszy św.
  • Zapowiedzi przedmałżeńskie III Marcin Kasperczyk zam. Wierzbica Górna, Monika Makarewicz zam. Murów

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia, a rozpoczynającym wakacje miłego wypoczynku!

Szczęść Boże! Ks. Proboszcz

Strona internetowa parafii www.parafiamurow.pl

Konto parafii 49 8897 0004 2001 0008 1070 0001

Godziny sprawowania