Rok Rodziny w Metropoli Górnośląskiej

1 grudnia 2013 roku, w I Niedzielę Adwentu, rozpoczął się w trzech diecezjach metropolii górnośląskiej (diecezji gliwickiej, archidiecezji katowickiej i diecezji opolskiej) Rok Rodziny, który potrwa do 28 grudnia 2014 r. tj. do Niedzieli Świętej Rodziny.

Jego rozpoczęcie ogłosili biskupi wszystkich trzech tworzących metropolitę diecezji we wspólnym liście pasterskim, który został odczytany 1 grudnia br. we wszystkich parafiach całej metropolii. pełna treść listu

RokRodziny

MODLITWA ZA PARAFIĘ

WSZECHMOGĄCY BOŻE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNY TOBIE POWIERZAMY NASZĄ PARAFIĘ ŚWIĘTEJ TRÓJCY W MUROWIE I WSZYSTKICH KTÓRZY JĄ TWORZĄ: RODZINY, DZIECI, MŁODZIEŻ, SENIORÓW, CHORYCH, KSIĘDZA PROBOSZCZA. POMNAŻAJ NASZĄ WIARĘ, UMACNIAJ NADZIEJĘ I MIŁOŚĆ. ROZPALAJ W NAS PRAGNIENIE WSPÓLNYCH SPOTKAŃ PODCZAS EUCHARYSTII I MODLITW. DZIĘKUJEMY CI BOŻE ZA NASZĄ RODZINĘ PARAFIALNĄ! CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU JAK BYŁA NA POCZĄTKU TERAZ I ZAWSZE I NA WIEKI WIEKÓW. AMEN.ŚWIĘTA MARYJO I ŚWIĘTY JÓZEFIE PATRONI NASZYCH RODZIN MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI!

XVII Niedziela zwykła 27.07.2014

8.00 Msza święta Za + Marię Aschenbrenner w 5 rocz. śmierci, + Franciszka, zmarłych z rodziny i pokrewieństwa.

10.00 Różaniec w intencji rodzin i młodego pokolenia

10.30 Msza święta W int. Pawła i Zofii Skrzypek w 40 rocz. ślubu. Podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla dzieci i wnuków.

Poniedziałek 28.07.2014

18.00 Msza święta Za + Piotrusia Urbanowskiego w 13 rocz. śmierci.

Wtorek 29.07.2014  |Św. Marty

18.00 Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Za + Krzysztofa Grzesiaka, ojca Edwarda, zmarłych z rodziny.

Środa 30.07.2014

7.00 Msza święta Za + ojca Rudolfa Langosa, + braci, szwagierkę, szwagrów, teściów, zmarłych z pokrewieństwa Langos i Stiller.

Czwartek 31.07.2014 Św. Ignacego z Loyoli

18.00 Msza święta Za + Danutę Cieśla, jej ojca Michała, rodziców Jana i Marię Cieśla, + rodziców Józefę i Stanisława Liberda, + braci Mariana, Stanisława, + zięcia Marka,                  + bratanka Krzysztofa, + dusze w czyśćcu cierpiące.

18.30 Spotkanie organizacyjne przed przyjęciem Pielgrzymki Świdnickiej

Piątek 1.08.2014 Pierwszy piątek miesiąca, Św. Alfonsa Marii Liguoriego

9.00 – Odwiedziny chorych

16.00 – 17.00 Spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu

17.00 Msza święta Za + Jana i Helenę Kołbon, + Józefa i Władysławę Tokarek, zmarłych przodków.

Sobota 2.08.2014 Pierwsza sobota miesiąca

8.00 Msza święta W intencji Róż różańcowych.

11.00 Msza święta W intencji Norberta i Beaty Lempart z okazji 35 rocz. ślubu o zdrowie i Boże błogosławieństwo.

18.00 Msza święta Za + rodziców Jana i Marię Filip, + siostrę Elżbietę,  + teściów Mateusza i Annę Święcickich, + szwagrów Józefa i Gerharada,  + ks. Edgara, + ks. Aleksandra, dusze w czyśćcu cierpiące.

XVIII Niedziela zwykła 3.08.2014

8.00 Msza święta Za + męża Stanisława Musiał, rodziców Anielę, Michała Stasica, braci, Bronisława, Sylwestra, Jana, babcie, dziadków z obu stron rodziny.

10.00 Różaniec w intencji rodzin i młodego pokolenia

10.30 Msza święta Za + rodziców Marię i Franciszka Czech, Helmuta, zmarłych jego rodziców, zmarłych z tych rodzin.

Informacje duszpasterskie

• Dziękuję osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiary na kwiaty. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła osoby z ul. Polnej, rodziny: Loch Wiesława Loch Artur, Czorniczek, Kiwus, Małgorzata Migowska, Barbara Migowska.
  • Dziękuję Panu Kazimierzowi Kwietniowi za pomoc w pracach porządkowych.
  • Dziękuję Strażakom z Murowa za udrożnienie kanalizacji przy kościele.
  • Kolekta na bieżące potrzeby parafii wyniosła 1370 zł. Dziękuję za złożone ofiary.
  • Dzisiaj kolekta na Seminarium, za tydzień na przyjęcie Pielgrzymki Świdnickiej.
  • Dzisiaj po Mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę do puszki na pojazdy dla misjonarzy.
  • Dnia 5 sierpnia (wtorek) będziemy gościli w naszej Parafii Pielgrzymkę Świdnicką.

Wszystkim życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a przeżywającym wakacje miłego wypoczynku!

Ks. Proboszcz

Strona internetowa parafii www.parafiamurow.pl

Konto parafii 49 8897 0004 2001 0008 1070 0001

Godziny sprawowania