Rok Rodziny w Metropoli Górnośląskiej

1 grudnia 2013 roku, w I Niedzielę Adwentu, rozpoczął się w trzech diecezjach metropolii górnośląskiej (diecezji gliwickiej, archidiecezji katowickiej i diecezji opolskiej) Rok Rodziny, który potrwa do 28 grudnia 2014 r. tj. do Niedzieli Świętej Rodziny.

Jego rozpoczęcie ogłosili biskupi wszystkich trzech tworzących metropolitę diecezji we wspólnym liście pasterskim, który został odczytany 1 grudnia br. we wszystkich parafiach całej metropolii. pełna treść listu

RokRodziny

MODLITWA ZA PARAFIĘ

WSZECHMOGĄCY BOŻE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNY TOBIE POWIERZAMY NASZĄ PARAFIĘ ŚWIĘTEJ TRÓJCY W MUROWIE I WSZYSTKICH KTÓRZY JĄ TWORZĄ: RODZINY, DZIECI, MŁODZIEŻ, SENIORÓW, CHORYCH, KSIĘDZA PROBOSZCZA. POMNAŻAJ NASZĄ WIARĘ, UMACNIAJ NADZIEJĘ I MIŁOŚĆ. ROZPALAJ W NAS PRAGNIENIE WSPÓLNYCH SPOTKAŃ PODCZAS EUCHARYSTII I MODLITW. DZIĘKUJEMY CI BOŻE ZA NASZĄ RODZINĘ PARAFIALNĄ! CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU JAK BYŁA NA POCZĄTKU TERAZ I ZAWSZE I NA WIEKI WIEKÓW. AMEN.ŚWIĘTA MARYJO I ŚWIĘTY JÓZEFIE PATRONI NASZYCH RODZIN MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI!

XVI Niedziela zwykła 20.07.2014

8.00 Msza święta Za + męża i ojca Alojzego Miskala, syna Tomasza, rodziców Marię i Henryka Łabuś, + brata Roberta, + żonę Władysławę Piętka, + rodziców Józefa, Marię, + brata, siostry, szwagrów, teściów, oraz zmarłych z tych rodzin.

10.00 Różaniec w intencji rodzin i młodego pokolenia

10.30 Msza święta Za + rodziców Helenę i Alojzego Złotoś, Małgorzatę, Franciszka Langos, męza Norberta, synową Renatę, zmarłych z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące.

Poniedziałek 21.07.2014

18.00 Msza święta W trzecią rocznicę ślubu Michała i Giny Franusz z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę św. Rodziny.

Wtorek 22.07.2014  Św. Marii Magdaleny

18.00 Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Za + rodziców Jana i Cecylię Osysek Wiktora i Helenę Skrzypek, + siostrę, braci, zmarłych z pokrewieństwa z obu stron rodziny.

Środa 23.07.2014 Św. Brygidy

7.00 Msza święta Za + Barabarę Chmiel – od brata Janka z żoną i dziećmi.

Czwartek 24.07.2014 Św. Kingi

18.00 Msza święta Za + Elżbietę, Stefana i Wojciecha Kluczak, zmarłych z rodziny.

Piątek 25.07.2014 Św. Jakuba, Św. Krzysztofa

18.00 Msza święta Podziękowanie za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Heleny Skrzypek.

Sobota 26.07.2014 Św. Anny

8.00 Msza święta Za + rodziców Krystynę i Stefana Stempniewicz w rocznicę urodzin, za zmarłych z rodzin Lazik i Stempniewicz i dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 Msza święta Za + męża Janusza Rosickiego.

XVII Niedziela zwykła 27.07.2014

8.00 Msza święta Za + Marię Aschenbrenner w 5 rocz. śmierci, + Franciszka, zmarłych z rodziny i pokrewieństwa.

10.00 Różaniec w intencji rodzin i młodego pokolenia

10.30 Msza święta W int. Pawła i Zofii Skrzypek w 40 rocz. ślubu. Podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla dzieci i wnuków.

Informacje duszpasterskie

• Dziękuję osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiary na kwiaty. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła osoby z ul. Polnej, rodziny: Skrzypczak, Kocik, Miękina, Puto, Franusz, Kołodziej Ślusarczyk.
  • Kolekta inwestycyjna wyniosła 1857 zł.
  • Dzisiaj kolekta na bieżące potrzeby parafii.
  • W sobotę po Mszy św. wieczorem i w niedzielę będzie błogosławieństwo pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę do puszki na pojazdy dla misjonarzy.
  • Dziękuję wszystkim osobom, które uczestniczyły w pielgrzymce do Częstochowy i Leśniowa.
  • Dnia 5 sierpnia (wtorek) będziemy gościli w naszej Parafii Pielgrzymkę Świdnicką.

Wszystkim życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, a przeżywającym wakacje miłego wypoczynku!

Ks. Proboszcz

Strona internetowa parafii www.parafiamurow.pl

Konto parafii 49 8897 0004 2001 0008 1070 0001

Godziny sprawowania