Rok Rodziny w Metropoli Górnośląskiej

1 grudnia 2013 roku, w I Niedzielę Adwentu, rozpoczął się w trzech diecezjach metropolii górnośląskiej (diecezji gliwickiej, archidiecezji katowickiej i diecezji opolskiej) Rok Rodziny, który potrwa do 28 grudnia 2014 r. tj. do Niedzieli Świętej Rodziny.

Jego rozpoczęcie ogłosili biskupi wszystkich trzech tworzących metropolitę diecezji we wspólnym liście pasterskim, który został odczytany 1 grudnia br. we wszystkich parafiach całej metropolii. pełna treść listu

RokRodziny

Św. Jan Paweł II o rodzinie

„Dar Ducha, przyjęty i odwzajemniony przez małżonków, pomaga im przeżywać płciowość ludzką wedle zamysłu Bożego i jako znak jednoczącej i płodnej miłości Chrystusa do Jego Kościoła” (FC 33).

To, co wydaje się trudnością, okazuje się wyzwaniem. Obdarowani Duchem Świętym w sakramencie małżeństwa, mężczyzna i kobieta, otrzymują od Boga chwile, w których mogą się autentycznie rozwijać. Bóg wybrał czystą miłość małżonków do Swojej najlepszej „kampanii reklamowej”!

MODLITWA ZA PARAFIĘ

WSZECHMOGĄCY BOŻE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNY TOBIE POWIERZAMY NASZĄ PARAFIĘ ŚWIĘTEJ TRÓJCY W MUROWIE I WSZYSTKICH KTÓRZY JĄ TWORZĄ: RODZINY, DZIECI, MŁODZIEŻ, SENIORÓW, CHORYCH, KSIĘDZA PROBOSZCZA. POMNAŻAJ NASZĄ WIARĘ, UMACNIAJ NADZIEJĘ I MIŁOŚĆ. ROZPALAJ W NAS PRAGNIENIE WSPÓLNYCH SPOTKAŃ PODCZAS EUCHARYSTII I MODLITW. DZIĘKUJEMY CI BOŻE ZA NASZĄ RODZINĘ PARAFIALNĄ! CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU JAK BYŁA NA POCZĄTKU TERAZ I ZAWSZE I NA WIEKI WIEKÓW. AMEN.ŚWIĘTA MARYJO I ŚWIĘTY JÓZEFIE PATRONI NASZYCH RODZIN MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI!


Ogłoszenia Parafialne

XXIV Niedziela zwykła 14.09.2014 Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – 13 Rocznica Poświęcenia Kościoła w Murowie

8.00 Msza święta Za + rodziców Tomasza i Anielę Rosiek, + brata Władysława, + dziadków, sąsiadów, + ks. Aleksandra i dusze w czyśćcu cierpiące.

10.00 Różaniec w intencji rodzin i młodego pokolenia

10.30 Msza święta Do Bożej Opatrzności dziękczynna i błagalna o dalsze łaski i błogosławieństwo w rodzinie z okazji urodzin Teresy. O radość życia wiecznego dla ojca i męża Stanisława Szaforza z okazji urodzin, za  + rodziców, brata, teściów i przodków oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Poniedziałek 15.09.2014 Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

18.00 Msza święta W int. Mateusza Leśniowskiego z ok. 15 urodzin, oraz Rafała Toczek z ok. 7 urodzin o Boże błogosławieństwo w rodzinie Leśniowski i Toczek. 

Wtorek 16.09.2014

18.00 Msza święta W int. Marii Machiew z ok. urodzin podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie.

Środa 17.09.2014

18.00 Msza święta Za + babcię Sabinę Adamczyk, + Stefana Adamczyk.

Czwartek 18.09.2014 Św. Stanisława Kostki

18.00 Msza święta W intencji Antosia Jarząbek z okazji urodzin. Podziękowanie za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w rodzinie.

Piątek 19.09.2014

17.00 Msza święta szkolna dla dzieci i młodzieży Za + męża i ojca Ditmara Kijas w 9 rocz. śmierci, rodziców Emila i Annę, teściów Huberta i Marię, szwagra Gerharda, Jerzego Triebet i dusze w czyśćcu cierpiące.

Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców

18.30 Katecheza dla III klasy Gimnazjum

Sobota 20.09.2014 Św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

8.00 Msza święta Za + Franciszka Aschenbrenner, + Marię Aschenbrenner, zmarłych z rodziny.

18.00 Msza święta O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Denisa i Sonii Czorniczek z ok. urodzin.

XXV Niedziela zwykła 21.09.2014

8.00 Msza święta Za + ojca Józefa i mamę Zofię, żonę Waltraudę i braci Franciszka, Pawła, Jerzego, szwagierki, + Józefa, + Gertrudę Zielonka,             + dziadków.

10.00 Różaniec w intencji rodzin i młodego pokolenia

10.30 Msza święta Za + rodziców Franciszka i Agnieszkę Kotulla, zmarłe siostry, braci, zmarłych z rodziny Kotulla, Szczepurek.Informacje duszpasterskie

  • Dziękuję osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiary na kwiaty. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła parafian z ul. Wolności, rodziny: Tybel, Kwiecień, Wydmuch, Krzysztof Bronowicki, Święcicki, Pilarczyk.
  • Kolekta na potrzeby bieżące naszej parafii i opał wyniosła 1800 zł. Dziękuję za złożone ofiary! 
  • Dzisiaj kolekta na Seminarium i instytucje diecezji. Przed kościołem zbiórka do puszki na Wydział Teologiczny w Opolu.
  • W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na wybudowany przed kościołem parking.
  • W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2015 rok: Kalendarz Rolniczy w formie książki w cenie 25 zł.
  • W niedzielę 21 września na Górze św. Anny dożynki diecezjalne. Msza św. o godz. 11.00. Delegacje dekanatów gromadzą się o godz. 10.30 na schodach do groty lourdzkiej. Parafia Świętej Trójcy w Murowie reprezentuje nasz dekanat. Wszystkim życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.         

Ks. Proboszcz


Strona internetowa parafii www.parafiamurow.pl

Konto parafii 49 8897 0004 2001 0008 1070 0001 

Godziny sprawowania

Eucharystii

poniedziałek

18.00
wtorek 18.00
środa 7.00
czwartek 18.00
piątek 18.00
sobota 18.00
niedziela

8.00

10.30
Parafia

Parafia Świętej Trójcy

w Murowie

ul. Ks. Edgara Soremby

tel.77 4214101

e-mail:

parafia.murow@poczta.onet.pl

nr. konta parafii.

49 8897 0004 2001 0008 1070 0001

XXIVTydzień zwykły

Boże, Ty nam zesłałeś Zbawiciela i uczyniłeś nas swoimi przybranymi dziećmi, wejrzyj łaskawie na wierzących w Chrystusa i obdarz ich prawdziwą wolnością i wiecznym dziedzictwem. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa

więcej

Księga Sztafety Wiary

ksiega