Rok Rodziny w Metropoli Górnośląskiej

1 grudnia 2013 roku, w I Niedzielę Adwentu, rozpoczął się w trzech diecezjach metropolii górnośląskiej (diecezji gliwickiej, archidiecezji katowickiej i diecezji opolskiej) Rok Rodziny, który potrwa do 28 grudnia 2014 r. tj. do Niedzieli Świętej Rodziny.

Jego rozpoczęcie ogłosili biskupi wszystkich trzech tworzących metropolitę diecezji we wspólnym liście pasterskim, który został odczytany 1 grudnia br. we wszystkich parafiach całej metropolii. pełna treść listu

RokRodziny

Św. Jan Paweł II o rodzinie

„Dar Ducha, przyjęty i odwzajemniony przez małżonków, pomaga im przeżywać płciowość ludzką wedle zamysłu Bożego i jako znak jednoczącej i płodnej miłości Chrystusa do Jego Kościoła” (FC 33).

To, co wydaje się trudnością, okazuje się wyzwaniem. Obdarowani Duchem Świętym w sakramencie małżeństwa, mężczyzna i kobieta, otrzymują od Boga chwile, w których mogą się autentycznie rozwijać. Bóg wybrał czystą miłość małżonków do Swojej najlepszej „kampanii reklamowej”!

MODLITWA ZA PARAFIĘ

WSZECHMOGĄCY BOŻE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNY TOBIE POWIERZAMY NASZĄ PARAFIĘ ŚWIĘTEJ TRÓJCY W MUROWIE I WSZYSTKICH KTÓRZY JĄ TWORZĄ: RODZINY, DZIECI, MŁODZIEŻ, SENIORÓW, CHORYCH, KSIĘDZA PROBOSZCZA. POMNAŻAJ NASZĄ WIARĘ, UMACNIAJ NADZIEJĘ I MIŁOŚĆ. ROZPALAJ W NAS PRAGNIENIE WSPÓLNYCH SPOTKAŃ PODCZAS EUCHARYSTII I MODLITW. DZIĘKUJEMY CI BOŻE ZA NASZĄ RODZINĘ PARAFIALNĄ! CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU JAK BYŁA NA POCZĄTKU TERAZ I ZAWSZE I NA WIEKI WIEKÓW. AMEN.ŚWIĘTA MARYJO I ŚWIĘTY JÓZEFIE PATRONI NASZYCH RODZIN MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI!


Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  23.11.2014

8.00 Msza święta Za + mamę Alfredę Tybel w 18 rocz. śmierci, + Hildegardę Skrzypczak w 21 rocz. śmierci, + Leona Tybel, Roberta, Jana Skrzypczaka, + dziadków Haber, Tybel, dusze w czyśćcu cierpiące.

10.30 Msza święta Za + Stanisławę Pęgiel założycielkę chóru kościelnego, + ks. Aleksandra Chmielowskiego, aby za wstawiennictwem św. Cecylii patronki i orędowniczki muzyków mogli dostąpić radości przebywania przed obliczem Pana – dar od chóru parafialnego.

Poniedziałek 24.11.2014 Św. Andrzeja Dung-Laca i Towarzyszy męczenników

18.00 Msza święta W int. rodziny Miotła.

Wtorek 25.11.2014

18.00 Msza święta i Nowenna do Matki Bożej Za + teściów Józefa i Elżbietę Szaforz,+ ojca i męża Stanisława, Wilhelma Syrnicki, + przodków, + krewnych, + z rodziny Henzel, Kołodziejczyk, Machiew i Szaforz, + ks. Edgara, + ks. Aleksandra.

Krąg biblijny

Środa 26.11.2014

7.00 Msza święta Za + Barbarę Chmiel, + Józefa Wantuch, + z rodzin Wantuch, Dziuba, Szwarc, Dziób, ks. Edgara, ks. Aleksandra.

Czwartek 27.11.2014

18.00 Msza święta Za + mamę Eugenię Krauze, z okazji urodzin, ojca Stanisława Krauze, Łukasza Krauze, zmarłych z rodziny.

Spotkanie dla III Klasy Gimnazjum (Sala spotkań na plebanii)

Piątek 28.11.2014

17.00 Msza święta szkolna Podziękowanie za otrzymane łaski w int. Wojciecha, Hanny i Zofii, o Boże błogosławieństwo i zdrowie.

Katecheza dla dzieci I Komunijnych (Sala spotkań na plebanii)

Sobota 29.11.2014

8.00 Msza święta Za + rodziców Pawła i Małgorzatę Palt – dar od syna Huberta.

18.00 Msza święta Podziękowanie za zdrowie i odebrane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach: Dziób, Wantuch, Jarząbek i Cichowski.

I Niedziela Adwentu 30.11.2014

8.00 Msza święta Za + rodziców Jana i Katarzynę, dusze w czyśćcu cierpiące.

10.00 Różaniec w intencji rodzin i młodzieży

10.30 Msza święta Za + ojca, dziadka Mariana w 3 rocz. śmierci, + dziadków Antoniego i Genowefę, + rodziców Stanisława i Ewę, +rodzeństwo Danutę, Bronisławę, + Stanisława, + Józefa, + szwagrów.Ogłoszenie Duszpasterskie

  • Dziękuję osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiary na kwiaty. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła parafian z ul. Dworcowej z rodzin: Smolarczyk, Chodysz, Jarząbek, Kozieł, Kukla.
  • Kolekta inwestycyjna na parking przed kościołem wyniosła 1817zł, 10 gr. i 50 euro. Dziękuję za złożone ofiary!
  • Zbiórka do puszki na odbudowę katedry w Sosnowcu wyniosła 328 zł.
  • W przyszłą niedzielę kolekta na bieżące potrzeby parafii.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, zachęcam do przygotowania lampionów adwentowych na roraty.
  • Zachęcam dzieci i młodzież do utworzenie grupy Kolędników Misyjnych, która podczas świątecznych dni mogłaby odwiedzać nasze domy z przygotowanymi występami artystycznymi.
  • 30 listopada o 15.30 w kościele Seminaryjno-akademickim w Opolu będzie Ekumeniczne Spotkanie Młodych.
  • Dziękuję za pomoc w przygotowaniu spotkania w Betanii dla księży: Pani Krystynie Skrzypek, Krystynie Bitner, Zofii Kubackiej, Krystynie Kuca, Elżbiecie Porażka, Zofii Skrzypek, Małgorzacie Bitner, Mariannie Lauer, Karinie Szaforz, Klaudii Kwiecień, Aleksandrze Machiew, Anastazji Puto, Janinie Machiew, Panu Kazimierzowi Kwiecień. Pani Krystynie Kuca dziękuję także za ofiarowanie ekspresu do kawy do Sali parafialnej Betania.

Wszystkim życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.         

Ks. Proboszcz


Strona internetowa parafii www.parafiamurow.pl

Konto parafii 49 8897 0004 2001 0008 1070 0001 

Godziny sprawowania

Eucharystii

poniedziałek

18.00
wtorek 18.00
środa 7.00
czwartek 18.00
piątek 18.00
sobota 18.00
niedziela

8.00

10.30
Parafia

Parafia Świętej Trójcy

w Murowie

ul. Ks. Edgara Soremby

tel.77 4214101

e-mail:

parafia.murow@poczta.onet.pl

nr. konta parafii.

49 8897 0004 2001 0008 1070 0001

33 Tydzień zwykły

Panie, nasz Boże, spraw, abyśmy znajdowali radość w Twojej służbie, albowiem szczęście trwałe i pełne możemy odnaleźć w wiernym oddaniu się Tobie, Stwórcy wszystkiego dobra. Przez naszego Pana…

więcej

Księga Sztafety Wiary

ksiega