Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia

·        W Kościele Powszechnym rozpoczyna się Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia

Będzie on przeżywany pod hasłem: „Miłosierni jak ojciec”

logo ave na milosierdzie

Bulla Papieża Franciszka Misericordiae Vultus ogłaszająca Rok Miłosierdzia 2015-2016

NIEDZIELA  UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 22.05.2016 - ODPUST

8.00 Msza święta 1) Za + Eugenię Krauze, ojca Stanisława, Łukasza Krauze, dziadków z obu stron i pokrewieństwa. 2) Za + rodziców Władysławę i Ignacego Stachlewskich, teściów Eleonorę i Franciszka Dyba, siostrę Elżbietę Sikorską, brata Jerzego i bratową Apolonię Stachlewską, wnuczkę Reginkę Bechowską i dusze w czyśćcu cierpiące.

10.30 Różaniec w intencji rodzin i młodego pokolenia

11.00 Msza święta SUMA ODPUSTOWA 1) Za Parafian i Gości. 2) Za + męża i ojca Huberta Lauer, + teściów Roberta i Rozalię Lauer, + rodziców Józefa i Agnieszkę Wochnik, + brata Bernarda, + siostry Jadwigę, Dorotę, Marysię, szwagrów i dziadków z obu stron rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

15.00 Nabożeństwo majowe

Poniedziałek 23.05.2016

17.30 Nabożeństwo majowe

18.00 Msza święta i Koronka do Ducha Świętego Za + syna Marka, + matkę Agnieszkę i Mariana, + teściów Annę i Władysława, zmarłych z rodziny Kokociński, Lepka, Lauer i dusze w czyśćcu cierpiące.

19.00 Spotkanie dla I klasy Gimnazjum – Sala Betania

Wtorek 24.05.2016 Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

17.30 Nabożeństwo majowe

18.00  Msza święta Za + Edwarda Skoczyńskiego, rodziców Katarzynę i Stanisława Pastusiak, siostrę Halinę, zmarłych z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

19.00 Spotkanie dla II klasy Gimnazjum – Sala Betania

Środa 25.05.2016

17.30 Nabożeństwo majowe

18.00 Msza święta  Za + rodziców Jerzego i Marię Langner, + żonę Martę Langner, siostrę Rut Zając.

Czwartek 26.05.2016   UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO /Dzień Matki/

7.00 Msza święta Podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy w rodzinach Błażejewski, Małecki, Jasiński.

9.30 Msza święta i procesja do czterech ołtarzy O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla Stanisławy Nartowskiej, dzieci, wnuków i prawnuków.

Piątek 27.05.2016

17.00 Nabożeństwo majowe i Koronka do Bożego Miłosierdzia

18.00 Msza święta szkolna i procesja Za + męża, ojca, dziadka i pradziadka Zdzisława Jaśkiewicza i dziadków z obu stron.

Sobota 28.05.2016

8.00 Msza święta Za + rodziców Agnieszkę i Jerzego Sandmann, Franciszkę i Józefa Mohlek, + rodzeństwo Jadwigę, Jana, Magdalenę, Franciszka, Józefa, Jadwigę, Wilhelma.

17.30 Nabożeństwo majowe

18.00 Msza święta i procesja Za +  Czesławę i Jerzego Koc z okazji urodzin – dar od wnuka Damiana.

IX Niedziela Zwykła 29.05.2016

8.00 Msza święta Za + Barbarę Chmiel, + Józefa Wantuch, zmarłych z rodzin Wantuch, Dziób, Szwarc, Turek, Januchta, Dziuban, Jarząbek, Cichowski, + ks. Edgara, + ks. Aleksandra.

10.00 Różaniec w intencji rodzin i młodego pokolenia

10.30 Msza święta i procesja Za + ojca Ferdynanda Kołodziej, ojca Józefa Mazur, zmarłych z obu stron rodziny.

14.30 Nabożeństwo majowe – Konkurs piosenki maryjnej

Ogłoszenie Duszpasterskie

• W przyszłym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła Parafian z  ul. Tartacznej z rodzin: Torchała, Paszko, Żukowski, Czerwiński, Janusz, Gradzik, Siekierka, Stasica.
  • W czwartek będziemy przezywali Uroczystość Bożego Ciała. Proszę o przygotowanie ołtarzy i zaangażowanie mieszkańców wszystkich ulic Murowa, oraz mieszkańców Okół i Czarnej Wody:
  • I ołtarz przy krzyżu na ul. Kolejowej mieszkańcy: ul. Kolejowej, ul. Ks. E. Soremby, ul. Myśliwskiej, ul. Krótkiej.
  • II ołtarz przy kapliczce na ulicy Wolności, mieszkańcy: ul. Wolności 29-56, ul. Tartacznej, Dworcowej, Robotniczej.
  • III ołtarz przy krzyżu na ul. Wolności, mieszkańcy: ul. Wolności 1-28, Okoły i Czarna Woda.
  • IV ołtarz na ul. Polnej na Placu Rekraacyjno – Sportowym mieszkańcy: ul. Polnej, Lipowej, Sawickiej, ZWM, Świerczewskiego.
  • W czasie procesji Bożego Ciała proszę, aby dzieci komunijne uczestniczyły w odświętnych strojach, a ich rodzice nieśli baldachim i figurę Matki Bożej. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów. Proszę o przystrojenie okien mieszkań symbolami eucharystycznymi
  • Zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych.
  • Dzisiaj kolekta inwestycyjna, za tydzień na bieżące potrzeby parafii.
  • 26 maja w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 przy kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu odbędzie się Koncert Uwielbienia!
  • Zapowiedzi przedmałżeńskie III Tomasz Onyszkiewicz i Teresa Piechura zam. Murów, ul. Wolności 34/10

W naszym dekanacie będzie organizowany wyjazd na Światowe Dni Młodzieży od 25 lipca do 1 sierpnia 2016. Koszt 690 zł. Są też możliwe inne opcje wyjazdu z diecezji szczegóły na stronie internetowej www.botafe.pl

Zapraszamy

Plan Peregrynacji Obrazu Bożego Miłosierdzi w Parafii Świętej Trójcy w Murowie 2015/2016:  CZARNA WODA OKOŁY, w Murowie: Ul. LIPOWA, POLNA, H. SAWICKIEJ, ZWM, ŚWIERCZEWSKIEGO, WOLNOŚCI, TARTACZNA, DWORCOWA,  ROBOTNICZA,  MYŚLIWSKA, KRÓTKA,  KOLEJOWA, KS. E. SOREMBY