Rok Rodziny w Metropoli Górnośląskiej

1 grudnia 2013 roku, w I Niedzielę Adwentu, rozpoczął się w trzech diecezjach metropolii górnośląskiej (diecezji gliwickiej, archidiecezji katowickiej i diecezji opolskiej) Rok Rodziny, który potrwa do 28 grudnia 2014 r. tj. do Niedzieli Świętej Rodziny.

Jego rozpoczęcie ogłosili biskupi wszystkich trzech tworzących metropolitę diecezji we wspólnym liście pasterskim, który został odczytany 1 grudnia br. we wszystkich parafiach całej metropolii. pełna treść listu

RokRodziny

Św. Jan Paweł II o rodzinie

„Wszelki nacisk wywierany przez władze na rzecz stosowania środków antykoncepcyjnych, a nawet sterylizacji i spędzania płodu, winien być bezwzględnie potępiony i zdecydowanie odrzucony” (FC 30).

Żyjemy w takim, a nie innym świecie. Nie możemy od ludzi wymagać zbyt wiele. Chrońmy ich przed niepożądanymi konsekwencjami – taka logika próbuje usprawiedliwić zło związane z antykoncepcją, a nawet aborcją. Nie rezygnujmy z walki o czystą i odpowiedzialną miłość!

MODLITWA ZA PARAFIĘ

WSZECHMOGĄCY BOŻE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNY TOBIE POWIERZAMY NASZĄ PARAFIĘ ŚWIĘTEJ TRÓJCY W MUROWIE I WSZYSTKICH KTÓRZY JĄ TWORZĄ: RODZINY, DZIECI, MŁODZIEŻ, SENIORÓW, CHORYCH, KSIĘDZA PROBOSZCZA. POMNAŻAJ NASZĄ WIARĘ, UMACNIAJ NADZIEJĘ I MIŁOŚĆ. ROZPALAJ W NAS PRAGNIENIE WSPÓLNYCH SPOTKAŃ PODCZAS EUCHARYSTII I MODLITW. DZIĘKUJEMY CI BOŻE ZA NASZĄ RODZINĘ PARAFIALNĄ! CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU JAK BYŁA NA POCZĄTKU TERAZ I ZAWSZE I NA WIEKI WIEKÓW. AMEN.ŚWIĘTA MARYJO I ŚWIĘTY JÓZEFIE PATRONI NASZYCH RODZIN MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI!

XXII Niedziela zwykła 31.08.2014

8.00 Msza święta Za + męża Józefa Lasa, + rodziców Józefa i Marcelinę, teściów Annę i Wincentego, brata Tadeusza, ks. Stefana Mormol, ks. Aleksandra, dusze w czyśćcu cierpiące.

10.00 Różaniec w intencji rodzin i młodego pokolenia

10.30 Msza święta Za + Salomeę Daszykowską – od dzieci i wnuków.

Poniedziałek 1.09.2014 Bł. Bronisławy

8.00 Msza święta W intencji dzieci, nauczycieli i wychowawców na rozpoczęcie roku szkolnego o dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo.

18.00 Msza święta Za + Stefanię Staszewską, jej męża Edwarda, + rodziców Katarzynę i Władysława Szyszka + zięcia Józefa, bratanka Sławka, szwagrów, + Mariannę Lubacz i jej męża, + ks. Aleksandra, + ks. Edgara, dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 2.09.2014

18.00 Msza święta W intencji Bianki Skrzypek z okazji 7 urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo w rodzinie.

19.00 Msza święta Za + Michała Balij w 30 dzień po śmierci.

Środa 3.09.2014 Św. Grzegorza Wielkiego

7.00 Msza święta Za + Michała i jego żonę Salomeę Balij – dar od przyjaciół z Krakowa.

Pierwszy czwartek miesiąca 4.09.2014

17.00 Godzina święta – modlitwa o powołania

18.00 Msza święta Za + ks. Aleksandra Chmielowskiego; o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Pierwszy piątek miesiąca 5.09.2014 Bł. Matki Teresy z Kalkuty

9.00 Odwiedziny chorych

17.00 – 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź dzieci i młodzieży

18.00 Msza święta szkolna dla dzieci i młodzieży W int. Julii Czech z okazji 10 urodzin o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Czech i Stachura.

Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza i dzieci, które chciałyby służyć przy ołtarzu Pana Jezusa

Sobota 6.09.2014

8.00 Msza święta W int. Róż różańcowych.

12.00 Msza święta Podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla osób obchodzących 55 rocznicę ukończenia Szkoły Podstawowej w Murowie.

18.00 Msza święta Za + ojca Józefa Wantuch, + siostrę Barbarę Chmiel, zmarłych z rodzin Wantuch, Dziób, Szwarc, ks. Edgara Sorembę, ks. Aleksandra Chmielowskiego.

XXIII Niedziela zwykła 7.09.2014

8.00 Msza święta Za + Leona Tybel w 9 rocz. śmierci, + Alfredę Tybel,  + dziadków Haber, Tybel, + Hildegardę, Roberta, Jana Skrzypczak, za dusze w czyśćcu cierpiące.

10.30 Różaniec w intencji rodzin i młodego pokolenia

11.00 Msza święta – Dożynki Parafialne - Podziękowanie Bogu za tegoroczne zbiory i otrzymane łaski.

Informacje duszpasterskie

• Dziękuję osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiary na kwiaty. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła parafian z ul. Wolności, rodziny: Jakubowski, Tomasz Piegza, Baj, Teresa Kołodziej, Weiner, Mikołajewicz, Ewa Cieślak.
  • W sobotę w Winowie będzie Diecezjalny Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych dla rejonu Opole i Kluczbork. Rozpoczęcie o godz. 10.00
  • W niedzielę będziemy obchodzili Dożynki Parafialne, proszę  aby przygotować: koronę żniwną, bochen chleba, płody ziemi. Proszę również o wymycie okien w naszym kościele w środę w godzinach popołudniowych od 16.00
  • Kolekta w niedzielę będzie na potrzeby bieżące naszej parafii i opał.
  • Parafia Murów będzie reprezentowała w tym roku nasz dekanat na Dożynkach Diecezjalnych na Górze Św. Anny 21 września.
  • Dziękuję osobom, które pomagały w pracach porządkowych przy kościele!
  • Zmarł Alfred Stiler l. 72

Wszystkim życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. Proboszcz

Strona internetowa parafii www.parafiamurow.pl

Konto parafii 49 8897 0004 2001 0008 1070 0001

Godziny sprawowania